صفحه اصلی > اخبار   
پیوندهای مرتبط

سامانه جامع آموزش (سجا)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
دانشگاه مجازی المصطفی
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
بانک جامع تبلیغ
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
اسلام‌کوئست.نت
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
نامه به جوانان غربی (letter4u)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
سرشمار؛ سرویس نظرسنجی
نظرات دانش آموختگان در دیدار با رئیس المصطفی

تعداد بازدید: 3274

گروه گزارش: دانش‌آموختگان شرکت‌کننده در ششمین گردهم‌آیی دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی، در نشستی صمیمی در سالن جلسات ریاست سازمان مرکزی جامعه‌المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، در این جلسه، دانش‌آموختگان مطالب، پرسش‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح ساختند.

دانش آموخته المصطفی از کشور کانادا با ابراز خرسندی از فرصت به وجود آمده خاطرنشان کرد: در امریکا و کانادا، نیاز شدیدی به المصطفی است و لازم است المصطفی روابطشان را با مبلغان مستحکم‌تر کند، زیرا آنان با چالش جدید مواجه هستند و آن، نسل جدید شیعه است که در آن جا به دنیا آمده‌اند و نیاز دارند به درک دینی که بتوانند آن را بفهمند و به مبلغان توانا و آشنا به زبان‌های بیگانه نیاز داریم.

وی ادامه داد: بایستی در آن جا مدرسه دینی افتتاح کرد و از بین آنها برخی از افراد دارای استعداد دارند را برگزید و برای ادامه تحصیل به قم فرستاد.

دانش آموخته آلمانی المصطفی با بیان این مطلب که رسالت المصطفی و قم، از بین بردن ریشه‌های استضعاف معنوی و دینی است گفت: انتظار ما این است که به این مسائل در تدوین استراتژی‌ها توجه داشته شود و قم و المصطفی باید برای همه عالم اتمام حجت‌ کند تا زمینه ظهور امام زمان را فراهم نماید.

دانش آموخته سوئدی المصطفی با اشاره به تقاضای بالای کشورهای اروپایی برای تحصیل در المصطفی، تصریح کرد: از آنجایی که تقاضای کشورهای اروپایی برای تحصیل در جامعه المصطفی خیلی زیاد است، لازم است تبلیغات المصطفی ارتقا یابد.

دانش آموخته المصطفی از افغانستان با بیان نگاه جهانی داشتن، تصریح کرد: رفتار و کردار و حرکات المصطفی باید جهانی باشد و چالش‌های وسیعی در برابر المصطفی وجود دارد که اگر برای رفع این چالش‌ها چاره‌اندیشی نشود، بسیار آسیب‌رسان خواهد بود. المصطفی باید برنامه‌های بسیار تخصصی داشته باشد تا دانش آموختگان آن قوی پرورش یابند.

وی ادامه داد: المصطفی همان گونه که از مدارس تحت پوشش خود ارزیابی می‌کند، باید از مسئولان خود نیز ارزیابی نماید. افرادی هستند که به مراجعان خدمت می‌کنند و باید شناسایی و تشویق شوند. اگر ارزیابی صورت نگیرد، درست نیست. همچنین بخش تربیت  باید  همگام با آموزش پیش برود. در غیر این صورت به اهداف خود دست نخواهیم یافت.

دانش آموخته نیجریه ای المصطفی با بیان افزایش روزافزون تشیع در این کشور گفت: تعداد زیادی که هر روز به شیعیان اضافه می‌شود، نیاز به فرهنگ‌سازی زیادی دارند. نباید بگذاریم که سراغ افکار فاسد که ترویج می‌شود، بروند. ما می‌خواهیم که آنان را ایمن گردانیم لذا در این زمینه المصطفی نگاه ویژه‌ای به نیجریه داشته باشد وفعالیت مبلغان باید افزایش یابد. از همین روی از المصطفی می‌خواهم مطالعات میدانی درباره نیجریه داشته باشد.

دانش آموخته آلبانیایی المصطفی با اشاره به  موج ایران ستیزی در کشورهای اروپایی، گفت: درخواست دارم برای کسانی که دوست دارند با ایران و اسلام آشنا شوند، دوره‌های کوتاه‌مدتی برگزار شود تا بتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

دانش آموخته هندی المصطفی با بیان گسترش المصطفی در جهان تصریح کرد:با این وجود هنوز در برخی کشورها نقاط کور وجود دارد و بر همین اساس لازم است مرکز پاسخ گویی به سوالات مستقیم راه‌اندازی شود تا بتوان با تلفن، سوالات را مطرح ساخت.

در ادامه این دیدار، آیت‌الله اعرافی رئیس جامعه المصطفی، تصریح کرد: نظرات شما بی‌شک، سرمایه‌ای ذی‌قیمت است و نظرات شما را جمع‌آوری و استفاده کرده‌ایم.

رئیس جامعه المصطفی تأکید کرد که برگزاری این جلسات، برای آشنایی متقابل ما و شماست و زمینه را برای ارتباط بیشتر فراهم می‌آورد، ابراز امیدواری کرد که این گردهم آیی، مورد رضایت امام زمان(عج) قرار بگیرد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج