صفحه اصلی > مدرسه دانش‌آموختگان > عناوین دوره‌ها  
پیوندهای مرتبط

سامانه جامع آموزش (سجا)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
دانشگاه مجازی المصطفی
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
بانک جامع تبلیغ
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
اسلام‌کوئست.نت
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
نامه به جوانان غربی (letter4u)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
سرشمار؛ سرویس نظرسنجی
نشست خطر جریان‌های تکفیری با حضور دانش‌‌آموختگان

تعداد بازدید: 4562

گروه گزارش: «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علیزاده»، دبیر کنگره خطر جریان‌های تکفیری، در سخنانی با حضور دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی، ابعاد جنایات سلفی‌گری تکفیری را تشریح کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علیزاده موسوی ابراز کرد: یکی از مهم‌ترین خطرات داخلی جهان اسلام، تکفیر است. در زمان خوارج این مسئله پا گرفت. پس از آن، در قرن چهارم، در بغداد فتنه تکفیر را در دست گرفت و در کتاب شرح‌السنه، مباحث تکفیری را مطرح ساخت. در قرن هفتم، ابن تیمیه، بحث تکفیر را تئوریزه نمود.

دبیر کنگره خطر جریان‌های تکفیری ادامه داد: در قرن دوازدهم نیز محمد بن عبدالوهاب، نظریات ابن تیمیه را عملی ساخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علیزاده تصریح کرد: حامد الگار در کتاب وهابی ‌گری بیان می‌دارد که تاکنون، چهارصدهزار نفر به دست وهابیان کشته شده‌اند. در ادامه، شاهد هستیم که علمای وهابی بیان می‌دارند که در عصر کنونی، کشتاری به دست وهابیان انجام نشده است، ولی می‌بینیم که امروزه، اتفاقاتی رخ می‌دهد که حتی در زمان خوارج همانند نداشته است. تا امروز، فقط در عراق، نزدیک به نه‌هزار نفر را شهید کرده‌اند و فقط در ماه مبارک رمضان، 1300 نفر را از بین بردند. امروزه، شاهد جریان سلفی‌گری تکفیری هستیم و با سلفی‌گری مصر فرق دارد.

وی در ادامه، بیان کرد: در حوزه تکفیر، نگاهی فرقه‌گرایانه تبلور دارد. از این رو، هنگامی که می‌خواهند سر شیعیان را در سوریه از تن جدا کنند، آن را به خیال خویش، برای قرب به پروردگار انجام می‌دهند! این کارها، باعث تغییر نگاه اروپاییان به اسلام شده و اسلام‌هراسی شدت یافته است. به نظر غربیان، امروزه، کاریکاتور کشیدن و مبارزه با گنبد و گلدسته، فایده‌ای برای ستیز با اسلام ندارد. آنان، اکنون، از فضای ارحابی که در جهان اسلام شکل گرفته است، سوء‌استفاده می‌نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علیزاده، با بیان این که اکنون، رشد اسلام بیش از رشد مسیحیت در غرب است، تصریح کرد: اسپنسر، یکی از اسلام‌ستیزان مشهور غرب است و می‌گوید که با بهره برداری از کشتاری که در جهان اسلام رخ می‌دهد، دیگر نیازی به مبارزه مستقیم با اسلام نداریم و می‌توان با بهره‌برداری از این کشتار، به مبارزه با گسترش اسلام پرداخت.

دبیر کنگره خطر جریان‌های تکفیری خاطرنشان ساخت: امروزه، یکی از اهرم‌هایی که به تکفیر دامن می‌زند، غرب است و عربستان نیز در این ماجرا، به بن بست رسیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علیزاده با اشاره به انواع سلفی‌گری، گفت: سلفی‌گری تنویری، قائل به بازگشت به صدر اسلام است و کشتار را محکوم می‌کند.

وی اظهار داشت: بدین منظور، آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی کنگره‌ای در این باره برگزار می‌کند و دبیر علمی آن آیت‌الله سبحانی است تا واقعیت فتنه تکفیر را مشخص کنند. چندین پیش‌نشست در خارج کشور داریم که نخستین آن، در سوریه برگزار شد. سیدحسن نصر‌الله بیان می‌کرد که در حال حاضر، با توجه به جنایات سلفی‌گری تکفیری، اهل تسنن نیز در برگزاری چنین کنگره‌ای همکاری می‌نمایند.

دبیر کنگره خطر جریان‌های تکفیری از دانش آموختگان خواست چهره‌های سرشناس را معرفی کنند و مقالاتی تهیه نمایند تا در پیشبرد اهداف مدنظر یاری‌بخش باشد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج